Aktualności

12.12.2018

Charytatywny sukces w Targach Kielce

W sumie 64 650 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej i IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach

Charytatywna aukcja gołębi pocztowych odbyła się już po raz siódmy
Charytatywna aukcja gołębi pocztowych odbyła się już po raz siódmy

- To jest niesamowite co się tutaj dzieje. Jestem pełen podziwu dla wszystkich hodowców, którzy nam pomagają – mówił Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

W tym roku podczas aukcji charytatywnej, która towarzyszyła 49. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Targach Kielce, udało się zebrać w sumie 64 650 zł. 37 650 zł z tej kwoty trafi do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, 10 tys. złotych otrzyma z kolei Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, 15 000 zł zasili konto IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Hodowcy postanowili także wesprzeć kwotą 2 000 zł swojego ciężko chorego kolegę.

W licytacji wziął udział m.in. pan Bartłomiej Wróblewski, który podkreśla, że kupił gołębia, żeby wspomóc leczenie chorych dzieci.

Najwyżej wylicytowane w tym roku ptaka sprzedano za 4000 złotych.

W weekend w Targach Kielce odbywały się: 49. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 2500 okazów.

(UK)


Polecane aktualności