Aktualności

22.09.2016

Forum dla Edukacji z osobistościami edukacyjnego środowiska – sylwetki ekspertów

Dr hab. Jacek Pyżalski, dr hab. inż. Janusz Morbitzer, profesor dr. hab. Bogusław Śliwerski to trzy nazwiska, które wyróżniają się z ponad setki prelegentów biorących czynny udział w pierwszej edycji Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji. Od 5 do 7 października Targi Kielce staną się centrum wiedzy i najlepszych praktyk stosowanych we współczesnej edukacji

Forum dla Edukacji z osobistościami edukacyjnego środowiska – sylwetki ekspertów

Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji, którego organizatorami są Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego oraz Targi Kielce obejmuje blisko 70 tematów połączonych w 20 sesjach. E-edukacja, zarzadzanie przedszkolem, szkołą czy uczelnią, samorządy a edukacja, edukacja katolicka, architektura ośrodków edukacyjnych, nauczyciel vs. nowe technologie, oprogramowanie i systemy stworzone dla branży edukacyjnej, warsztaty i szkolenia dla dyrektorów szkół i nauczycieli - to tylko niektóre punkty z jakich będą mogli skorzystać uczestnicy Forum. Poza konferencją organizatorzy przygotowali również wystawę – Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji, gdzie ponad 60 ważnych dla edukacji, nowych technologii i innowacji firm zaprezentuje produkty i usługi dedykowane oświacie.

Forum dla Edukacji przyciągnęło do Targów Kielce ważne persony edukacyjnego świata

jacek pyzalski

 

Dr hab. Jacek Pyżalski - profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Pracuje na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu (UAM w Poznaniu) oraz jest adiunktem w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi – w Krajowym Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy.Jest autorem licznych publikacji, trenerem w obszarze komunikowania i trudnych zachowań, oraz ekspertem w zakresie edukacji medialnej.  Autor pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży”. Jego najnowsza książka będąca zarazem monografią habilitacyjną ukazała się w marcu 2012 r. - "Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży".Autor, współwykonawca i wykonawca ponad czterdziestu projektów, kierownik kilkunastu projektów krajowych i międzynarodowych m. in.: ACERISH 2 (Adult Mentoring, Dragon Fly, ROBUSD).

 

morbitzer Dr hab. inż. Janusz Morbitzer - profesor nadzw. Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej (kierunek: informatyka, studia ukończone z wyróżnieniem). Doktoryzował się i habilitował z zakresu nauk humanistycznych (pedagogika, specjalność: pedagogika medialna).Zajmuje się szeroko pojętą tematyką edukacji informatycznej i medialnej, ze szczególnym uwzględnieniem edukacyjnych zastosowań mikrokomputerów, Internetu i innych tzw. nowych mediów. W swoich pracach koncentruje się na badaniu społecznych, cywilizacyjnych, kulturowych, psychologicznych i edukacyjnych konsekwencji rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz mediów i poszukiwaniu optymalnych metod ich stosowania w procesie kształcenia i samokształcenia. Ważnym elementem naukowych dociekań prof. Janusza Morbitzera jest zagadnienie nowej kultury uczenia się oraz różnorodnych zagrożeń ze strony mediów elektronicznych. Od kilku lat na zaproszenie organizatorów prowadzi wykłady w ramach Uniwersytetu Otwartego przy krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.Jest autorem ponad 250 artykułów naukowych, 5 monografii, kilku haseł w Encyklopedii Pedagogicznej XXI wieku (m.in. społeczeństwo informacyjne, technopol, globalna wioska, informacyjny zalew) oraz redaktorem naukowym ponad 20 monografii konferencyjnych.

 

liwerski Profesor dr. hab. Bogusław Śliwerski - Profesor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, od 2011 przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.W 1993 na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Przekraczanie granic wychowania. Od „pedagogiki dziecka” do antypedagogiki uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. W listopadzie 1999 został mianowany profesorem nauk humanistycznych.Od 2015 roku jest członkiem „Grupy Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji” w Ministerstwie Edukacji Narodowej.Wchodzi w skład Rad Naukowych kilku czasopism pedagogicznych, m.in. „The New Educational Review”, „Acta Facultatis Paedagogicus Universitatis Tyrnaviensis”, „Rocznika Pedagogicznego KNP PAN”, „Chowanna”, „Auxilium Sociale Novum”, „Człowiek-Teraźniejszość-Edukacja”, „Keryks”, „Forum Oświatowe”, „Przegląd Pedagogiczny” i „Problemy Wczesnej Edukacji”. Jest redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Studia z Teorii Wychowania”, wydawanego w Wydziale Pedagogicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

 

Pełna lista prelegentów oraz szczegółowy program I Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji dostępna na stronie internetowej wydarzenia.

 

Nadal można wziąć udział w Forum, rejestracja prowadzona online.

 

Spotkajmy się w Targach Kielce od 5 do 7 października! 


Polecane aktualności