Aktualności

31.10.2017

Horti-Tech to maksimum wiedzy o przyszłym sezonie. Wystawa już 21-22 listopada 2017

O zbliżający się targach sadowniczo-warzywniczych 2017, ich zakresie branżowym oraz merytorycznej wartości rozmawiamy z Dariuszem Michalakiem, członkiem zarządu Targów Kielce.

W roku ubiegłym targi Horti-Tech w Targach Kielce odwiedziło 3500 producentów owoców i warzyw.
W roku ubiegłym targi Horti-Tech w Targach Kielce odwiedziło 3500 producentów owoców i
warzyw.

- Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych za swój cel obrały nie tylko prezentację  najnowszych maszyn dla tej branży, ale także prezentację aktualnej wiedzy dotyczącej przyszłego sezonu…

- Nowa formuła targów HORTI-TECH, przygotowana przez współorganizatorów - Targi Kielce i firmę Leaf Media z myślą o konkretnych potrzebach branży, okazała się dobrym pomysłem. To kompleksowe wydarzenie wystawienniczo-edukacyjne, oferujące konkretną wiedzę o tym, co należy robić w przyszłych sezonach, by osiągać zysk i ustrzec się przed zagrożeniami. W ubiegłym roku po takie informacje wprost od ekspertów, do Kielc przyjechało 3500 sadowników i producentów warzyw z wielu rejonów kraju. Sama wystawa liczyła 100 firm nie tylko z Polski, ale także z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, oferując najnowsze maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji ogrodniczej. Jednak liczne spotkania ze specjalistami i konferencje cieszyły się równie dużą popularnością co targi. Tegoroczny HORTI-TECH 2017 także będzie obfitował w eksperckie wykłady, dyskusje. Kto chce być na bieżąco z sytuacją w branży, przepisami, nowinkami dotyczącymi upraw, ich ochrony, powinien wybrać się do Targów Kielce.

- Czy targi HORTI-TECH stały się również platformą wymiany myśli na temat polskiego sektora ogrodniczo-warzywnego?

- Naturalnie, te targi są dobrym powodem do spotkań i dyskusji nad kondycją branży i jej najbliższą przyszłością. Wiele mówi się tu o grupach producenckich i ich problemach. Dzięki obecności wielu rolniczych i sadowniczych organizacji, parlamentarzystów i europarlamentarzystów HORTI-TECH stał się także miejscem rozmów o współpracy, wspólnym prezentowaniu się na rynkach zagranicznych.

- Trzecia edycja wydarzenia już 21-22 listopada. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę w programie targowym?

- Zachęcam do udziału w kolejnej Ekonomicznej Konferencji Sadowniczo-Warzywniczej, która towarzyszy targom 21 listopada. Eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Państwowego Instytutu Badawczego będą poruszać kwestie eksportu polskich jabłek w sezonie 2017/18. O unijnym rynku jabłkowym mówić będzie znany i ceniony w branży prof. Eberhard Makosz, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Ministerialni specjaliści wskażą inicjatywy podejmowane na rzecz regulacji i wsparcia sektora owoców i warzyw. Poruszony zostanie temat zagospodarowania jabłek przemysłowych. Mirosław Maliszewski, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP nakreśli bieżącą sytuację polskich sadowników na rynku światowym, a tematykę  szans i zagrożeń dla polskich producentów owoców i warzyw omówi Witold Boguta, Prezes Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw. Zapraszam zatem po wiedzę z pierwszej ręki do Targów Kielce.

 

(KK)


Polecane aktualności