Aktualności

26.11.2019

Inwazja królików w Targach Kielce

Tak dużej Świętokrzyskiej Wystawy Królików jeszcze w kieleckim ośrodku nie było. Do tegorocznego wydarzenia hodowcy zgłosili aż 1301 egzemplarzy! Miłośników tych ciekawych zwierząt zapraszamy do Targów Kielce od 7 do 8 grudnia.

Rekordowa Wystawa Królików już 7 i 8 grudnia w Targach Kielce
Rekordowa Wystawa Królików już 7 i 8 grudnia w Targach Kielce

Najliczniej reprezentowane będą rasy: Belgijski Olbrzym Szary, Wiedeński Jasnosrebrzysty czy Nowozelandzki Biały. Na miłośników mniejszych królików będą czekały hermeliny i karzełki. Ponad 100 zwierząt zostało także zgłoszonych do I Klubowej Wystawy Królików Podpalanych. Jak podkreśla organizator wystawy Sylwester Klimek prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza - Takiej frekwencji nie brano pod uwagę. Kiedy 2 lata temu w Targach Kielce zaprezentowano 1234 króliki, myśleliśmy, że to był rekord nie do pobicia. Tymczasem to rok 2019 będzie najbardziej rekordowy dla tej wystawy – dodaje.

Świętokrzyska Wystawa Królików odbędzie się razem z 50. Okręgową Wystawą Gołębi Pocztowych oraz Świętokrzyską Wystawą Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

(UK)


Polecane aktualności