Aktualności

11.06.2019

Konserwator zabytków na SACROEXPO

Na XX Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów pojawiła się Izabela Kłeczek, która na co dzień zajmuje się kompleksową konserwacją i restauracją dzieł sztuki.

Konserwator zabytków na SACROEXPO

Wraz z zespołem konserwatorów dzieł sztuki, techników oraz specjalistów z branży budowlanej wykonuje prace obejmujące zakresem malowidła sztalugowe i ścienne, ołtarze, rzeźby, detal architektoniczny oraz szeroko rozumianą architekturę. Zespół przygotowuje również projekty architektoniczne wnętrz oraz elewacji przy współpracy architektów.

- Zawsze marzyłam o konserwacji zabytków i kształciłam się w tym kierunku. Na co dzień pracuję w Polsce i we Włoszech – mówi Izabela Kłeczek.

Pracowała między innymi w Kościele pw. Św. Józefa z założenia klasztornego Karmelitów Bosych w Wadowicach i Kościele pw. Św. Izydora w Jaroszowicach. W Targach Kielce jest po raz pierwszy.

- Jestem bardzo zaskoczona ilością klientów, którzy odwiedzają stoisko. Widać dzięki temu jak wielkie są zapotrzebowania na prace konserwatorskie – dodaje Izabela Kłeczek.

Na miejscu można zapoznać się z pełną ofertą oraz uzyskać radę eksperta z 10-letnim stażem. Jutro będzie ku temu ostatnia okazja, gdyż kończy się XX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów.

(JN)    


Polecane aktualności