03.10.2009

Mamy pierwsze punkty w Lidze Mistrzów

VIVE Targi Kielce pokonało mistrza Słowenii

To była prawdziwa batalia podopiecznych Bogdana Wenty

To była prawdziwa batalia podopiecznych Bogdana Wenty. Kielczanie przez zdecydowaną większość spotkania musieli odrabiać straty do zawodników Gorenje. Dopiero dramatyczna walka w ostatnich minutach meczu zadecydowała o końcowym wyniku.

Pierwsza partia zakończyła się stosunkowo niskim wynikiem (9:13), co było efektem twardej gry w obronie obu zespołów. w drugiej połowie kielczanie zabrali się do odrabiania strat. Pomimo sporego prowadzenia rywali, które w 33 minucie wynosiło już 5 punktów (15:10), zawodnicy Vive nie zaprzestali walki o zwycięstwo w tym meczu. Seria bramek zdobytych przez nasz zespół sprawiła, że w 54 minucie szczypiorniści wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do ostatniego gwizdka arbitra. Zdecydowanym liderem naszej drużyny był Henry Knudsen, który zdobył w całym spotkaniu aż 15 bramek. Duńczyk pokonywał bramkarza przeciwników w momentach, gdy gospodarze nie mogli przebić się przez szczelny blok Słoweńców oraz skutecznie egzekwował rzuty karne.

Nasz rozgrywający, obok wspaniale spisującego się w bramce Gorenje, Ivana Gajicia, został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Trzeba również docenić pracę wykonaną przez Marcusa Cleverly’ego, którego świetne interwencje w końcówce wywoływały euforię wśród kieleckich kibiców. Pierwsza potyczka w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów zakończyła się wynikiem 23:21 na korzyść Vive Targi Kielce.

Kolejny mecz w LM zespół Vive Targi Kielce rozegra w czwartek, 8 października, na wyjeździe z niemieckim Rhein Neckar Loewen.