Aktualności

26.03.2019

O bionicznej trzustce i nie tylko - Seminarium Druku 3D już po raz jedenasty.

Razem z pierwszym dniem targów wystartowała kolejna edycja Seminarium Druku 3D, towarzysząca Dniom Druku 3D i targom STOM w Kielcach. Wstęp na prelekcje, które odbywają się od 26 do 28 marca jest wolny.

Zagadnienia druku 3D cieszyły się zainteresowaniem gości Przemysłowej Wiosny 2019
Zagadnienia druku 3D cieszyły się zainteresowaniem gości Przemysłowej Wiosny 2019

Przemysłowy druk w metalu i piasku, drukowanie elementów protetycznych i wszechstronne możliwości zastosowania druku 3D w medycynie to między innymi pierwsze tematy wykładów, które gromadziły zainteresowanych specjalistów. Głos zabierali nie tylko inżynierowie, ale także doświadczeni lekarze.   

            O niezwykłym procesie tworzenia bionicznej trzustki mówiła dr n. med. Marta Klak z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Obecnie wspólnie z Konsorcjum Bionic zespół lekarzy pracuje nad projektem biodrukowania 3D bionicznej trzustki – narządu, który umożliwi osobom z cukrzycą normalne funkcjonowanie, a także zastąpi konieczność przewlekłej insulinoterapii.

            Druk 3D okazuje się przydatny także w poszukiwaniu oszczędności na przykład w utrzymaniu ruchu w energetyce - Aż 7 procent światowej energii jest zużywanej do serwisowania, remontów, napraw – mówił w Targach Kielce Andrzej Zakręcki  z 3D Technology. -  Tymczasem dzięki technologii przyrostowej można zaoszczędzić 30 procent tej energii.

Utrzymanie ruchu w energetyce i wynikające z tego oszczędności to między innymi części zamienne do urządzeń produkowane na zamówienie, regeneracja używanych części – często na miejscu, u klienta z wykorzystaniem mobilnego stanowiska do napawania laserowego.

            W ciągu kolejnych dni podczas seminarium będą poruszane kolejne zagadnienia dotyczące różnych sfer życia – kształtowania obiektów ceramicznych i nie tylko, laserowego wytwarzania przyrostowego części metalowych, wytwarzania przyrostowego z części metalicznych. W czwartek, podczas ostatniej sesji edukacyjnej seminarium mowa będzie także  ograniczeniach rozwoju druku 3D w Polsce.

Szczegółowy plan seminarium znajdziesz tutaj:

 http://targikielce.pl/pl/x-dni-druku-3d,19359/seminarium-xi-dni-druku-3d,19373.htm

 

KK

 

 


Polecane aktualności