Aktualności

11.06.2019

O muzyce, mozaikach i malarstwie podczas SACROEXPO

W tegorocznych „Dialogach o Sztuce” wzięli udział nagrodzeni medalami Per Artem Ad Deum – Aleksander Kornoukhov, Marcin Bornus-Szczyciński oraz Tadeusz Boruta.

Sztuka sakralna to dialog człowieka ze Stwórcą
Sztuka sakralna to dialog człowieka ze Stwórcą

Uczestnicy mieli możliwość rozmowy oraz zadawania pytań dotyczących różnych dziedzin sztuki: muzyki, malarstwa oraz mozaiki. Nie zabrakło również innych tematów. Jedna z uczestniczek konferencji spytała się o wpływ sztuki na edukację dzieci.

- Najważniejsze, aby dziecko trafiło do grupy rówieśniczej, która również interesuje się sztuką. Jeżeli w takim otoczeniu będzie się wychowywał, to będzie tą sztuką nasiąkał – mówił prof. dr hab. Tadeusz Boruta.

Być może złotym środkiem na dotarcie młodzieży do sztuki są prowadzone w szkołach koła teatralne.

- Teatr jest bardzo ważny. W muzyce bywa różnie, zdarzają się słabsze roczniki, lecz w teatrze zawsze wszystko jest na wysokim poziomie. Poczynając od aktorów, a na bileterach kończąc. To znacznie wpływa na rozwój młodego człowieka – powiedział Marcin Bornus-Szczyciński.

Dziś o godzinie 16:00 odbędzie się również towarzysząca targom SACROEXPO konferencja „Dialogi o religii – Religia (nie) prześladowana”.

(JN)

 


Polecane aktualności