Aktualności

29.10.2019

Piękny gest zwycięzców konkursu „Instalator Roku”

Instalacja o wartości ponad 20 000 zł była nagrodą wywalczoną przez firmę SunSol w konkursie „Instalator Roku” organizowanym przez olsztyńskiego producenta firmę Corab na Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Została ona przekazana Domowi Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku.

Piękny gest zwycięzców konkursu „Instalator Roku”

Co roku, podczas kieleckich Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX odbywa się konkurs na najlepszą firmę instalacyjną z branży fotowoltaicznej. Konkurs ma charakter edukacyjny, w którym  drużyny instalatorów mierzą się w rywalizacji na czas w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny fotowoltaiki. Liczy się wiedza, doświadczenie i czas.

Ideą konkursu Instalator Roku jest nie tylko prezentacja najlepszych rozwiązań na rynku takich jak Corab, SolarEdge, Q.Cells czy Jean Mueller ale przede wszystkim promocja dobrych praktyk i jakości wykonania – mówi Paweł Wiktorowicz z firmy Corab

W tym roku najlepszą firmą instalacyjną okazała się firma SunSol z Gdańska. Już podczas rozdania nagród zadeklarowała przekazanie nagrody o wartości ponad 20 000 zł na cel charytatywny.

Jesteśmy firmą zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi, która stawia na jakość wykonania, jakość komponentów oraz na profesjonalną obsługę klienta. Konkurs Instalator roku był szansą pokazania na nas stać. Cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca – powiedział Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.

Wybrano ośrodek, któremu taka instalacja jest najbardziej potrzebna - Dom Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku.

Biorąc pod uwagę jakie jako dom dziecka mamy potrzeby, pomoc w firmy SunSol jest ogromna. Zaoszczędzone na energii środki pomogą w jeszcze lepszym wymiarze wesprzeć nasze dzieci i pomagać im w codziennym rozwój – podkreśla Ilona Puckowska-Pociask Dyrektor ośrodka im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Gdański SunSol posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Nie tylko przekazali wygrane komponenty, ale również zajęli się ich profesjonalnym montażem oraz wszelkimi formalnościami.

Jak każda firma musimy generować zysk, ale co zrobić z tym zyskiem to już inna decyzja. Nasza była taka by wesprzeć dom dziecka, który robi niesamowite rzeczy kształtując i wychowując przyszłe pokolenia. My zaś chcemy zapewnić przyszłym pokoleniom czystą energię – zaznaczył Michał Kitkowski.

Przypomnijmy, że instalacja fotowoltaiczna pozwala na zasilanie wszelkich urządzeń elektrycznych energią wyprodukowaną przez słońce. Moduły zbierają promienie słoneczne i przekazują do falownika. Falownik zaś zmienia ją na prąd zmienny, czyli taki z jakiego korzystamy na co dzień.

Posiadanie instalacji przekłada się na realne oszczędności. W tym przypadku oszczędności te zostaną wykorzystane na lepsze wsparcie dla dzieci, które w tym domu dziecka przebywają.

Kolejny konkurs już podczas najbliższej edycji Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, które odbywać się będą od 26 do 27 lutego w Targach Kielce.

(JN)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności