Aktualności

11.12.2019

Pompy ciepła, fotowoltaika i elektromobilność na GLOBEnergia SHOW 2020

Gdzie można zobaczyć i dotknąć w jednym miejscu urządzenia fotowoltaiczne, pompę ciepła i stacje ładowania samochodów elektrycznych? Już od 26 do 27 lutego będzie to możliwe w kieleckim ośrodku wystawienniczym, gdzie odbywać się będą XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

GLOBEnergia SHOW  to okazja, aby zobaczyć najnowsze produkty
GLOBEnergia SHOW to okazja, aby zobaczyć najnowsze produkty

Wszystkie technologie OZE w jednym miejscu. Najlepsi specjaliści i nowoczesna formuła konferencji i konkursów - po prostu GLOBEnergia SHOW w Targach Kielce.

Ponad 1 GW w fotowoltaice!

Rok 2019 jest dla branży OZE przełomowy. Poczynając od fotowoltaiki, w pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że we wrześniu dokonał się swego rodzaju przełom, a moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce przekroczyła 1 GW. We wrześniu instalowano 2,2 MW mocy dziennie, co już wydawało się rekordową liczbą. To jednak nie koniec. W październiku instalowano prawie 3 MW dziennie. Te liczby idealnie pokazują, że fotowoltaika w Polsce rośnie w siłę.  

Pierwsza połowa 2019 roku wykazała dynamiczny wzrost sprzedaży pomp ciepła. Według badań przeprowadzonych przez PORT PC, rynek wszystkich pomp ciepła typu powietrze/woda stosowanych do instalacji centralnego ogrzewania wzrósł dwukrotnie, gdy porównamy sprzedaż w pierwszym półroczu 2019 i 2018 roku. Są też szacunkowe dane z trzech kwartałów 2019, z których wynika, że będą wyraźne wzrosty sprzedanych pomp ciepła powietrze/woda  i gruntowych pomp ciepła. Paweł Lachman, prezes PORT PC zaznacza, że wzrosty są nieproporcjonalne, to znaczy przy pompach ciepła powietrze/woda są one na poziomie nawet 90–100% w stosunku rok do roku, a przy pompach ciepła gruntowych będzie to wzrost na poziomie 15%.

 

Smartyzacja - pompa ciepła, fotowoltaika i samochód elektryczny!

Fotowoltaika i pompy ciepła to nie wszystko. Jest jeszcze elektromobilność. Najnowsza aktualizacja licznika elektromobilności wskazuje, że w październiku 2019 roku po terenie Polski poruszało się 7884 samochodów elektrycznych. Według danych PSPA od stycznia do października 2019 r., zarejestrowano ich 3250, czyli o 100% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

GLOBEnergia SHOW

GLOBEnergia SHOW towarzyszące XVIII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX to przede wszystkim spotkania branżowe oraz konsultacje inwestorów z wykonawcami i praktykami. W strefie wystawowej skupia się wielu producentów i głównych dystrybutorów. Oferta stoisk została przygotowana specjalnie z myślą o zwiedzających, którzy poszukują konkretnych urządzeń i ekspertów będących w stanie udzielić im profesjonalnej pomocy. Najlepsi specjaliści będą gotowi do dyskusji, rozmów i porad, a także przeprowadzą ciekawe warsztaty i pokazy. 

 

Ideą strefy wystawowej jest szeroki dostęp do profesjonalnego zaplecza merytorycznego i produktowego dla klientów zainteresowanych kompletnymi systemami energooszczędnymi.

GLOBEnergia SHOW  to także najnowsze produkty oraz okazja, by zobaczyć nowe modele pomp ciepła, modułów, falowników, stacji ładowania, czy też posłuchać gorących komentarzy i tematów prosto z rynku. 

 

Warsztaty, pokazy i prelekcje - dwa dni pełne wiedzy

Podczas GLOBEnergia SHOW odbędą się także dwa niezależne spotkania dotyczące najbardziej znaczących branż odnawialnych źródeł energii czyli fotowoltaiki i pomp ciepła. XI Ogólnopolskie FORUM FOTOWOLTAIKI I MAGAZYNOWANIA ENERGII SOLAR+ oraz XIII Ogólnopolskie FORUM POMP CIEPŁA! XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX już od 26 do 27 lutego w Targach Kielce!

(JN)


Polecane aktualności