Aktualności

16.06.2018

Ponad 400 osób na targach AtoPsoriaDerm w Targach Kielce

Bezpłatne targi dla Pacjentów z Łuszczycą, Łuszczycowym Zapaleniem Stawów i Atopowym Zapaleniem Skóry w Targach Kielce zgromadziły 30 firm, odwiedziło je ponad 400 osób.

AtoPsoriaDerm to bezpłatne targi połączone z konferencją pełną ekspertów specjalizujących się w tematyce łuszczycowej.
AtoPsoriaDerm to bezpłatne targi połączone z konferencją pełną ekspertów
specjalizujących się w tematyce łuszczycowej.

Blisko milion osób choruje w Polsce na łuszczycę. Warto podkreślić, że to choroba genetyczna, niezakaźna, jednak często objawia się nieestetycznymi zmianami na skórze, co wciąż spotyka się z niezrozumieniem społeczeństwa. Pierwsza edycja AtoPsoriaDerm zgromadziła 400 osób z całej Polski, pokazując jednocześnie, jak bardzo brakuje tego typu spotkań. 

Podczas targów AtoPsoriaDerm zwiedzający mieei okazję zapoznać się z gamą najnowocześniejszych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry łuszczycowej, problematycznej i wspomagających proces leczniczy. Na stoiskach można było skorzystać z wiedzy konsultantów i kupić wybrane produkty. Wydarzenie było okazją do uzyskania informacji w zakresie leczenia dermatoz i ośrodków, w których te terapie można zrealizować.

Towarzysząca targom AtoPsoriaDerm konferencja poruszyła aktualne problemy organizacyjne i medyczne związane z profilaktyką i leczeniem chorych na łuszczycę w Polsce.  Między innymi rolę pacjenta w uzyskaniu dostępu do skutecznej terapii.

 W trakcie targów można było glądać 15 wyjątkowych fotograficznych portretów chorych na łuszczycę. To część kampanii społecznej #JestemBiedronką. 

Wydarzenie w Targach Kielce zorganizowało Świętokrzyskie Stowarzysze Chorych na Łuszczycę „Razem Raźniej” ze wsparciem  Koalicji na Rzecz Walki z Łuszczycą i Łuszczycowym Zapaleniem Stawów.

 KK


Polecane aktualności