Aktualności

30.11.2019

Przegląd konkursowy za nami

Pierwszy etap Festiwalu „Przy Kominku” dostarczył gościom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Przegląd Konkursowy Festiwalu "Przy Kominku".
Przegląd Konkursowy Festiwalu "Przy Kominku".

W piątek, 29 listopada Centrum Kongresowe Targów Kielce wypełniło się ciepłym brzmieniem muzyki poetyckiej i turystycznej.W konkursowej części festiwalu wzięło udział 13 zespołów z całego kraju.  Przegląd zespołów odbył się w dwóch kategoriach: piosenki turystycznej i poetyckiej.

Umiejętności wykonawców oceniało jury składające się z muzyków, kompozytorów, producentów, gitarzystów i innych znanych postaci związanych z środowiskiem muzycznym. W jury zasiedli m.in. Jerzy Krużel, Piotr Frankowicz, Leszek Osterczy, Janusz Deblessem oraz dr Andrzej Mochońprezes Zarządu Targów Kielce.

 

Pierwszy dzień festiwalu zakończył się Koncertem Integracyjnym w klubie „7 pokoi”, gdzie wystąpił Zespół Grzane Wino (laureat nagrody publiczności Przy Kominku 2018) oraz Jerzy Filar.

Podsumowaniem i ukoronowaniem festiwalu będzie Koncert Galowy Laureatów, który odbędzie się 30 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Podczas koncertu wystąpią zaproszeni goście: Sprzedawcy Dymu grający piosenki wpisujące się w nurt poetycko – turystyczno – szantowy, legendarny i reaktywowany zespół pn. Wszystkiego Najlepszego oraz poetycki folk z Trójmiasta - Myszy & Ludzie. Dopełnieniem koncertu będzie Giełda Winyli i Płyt CD oraz Kiermasz Świąteczny.

 

Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon” przy wsparciu Targów Kielce.

 

(MCh)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności