Aktualności

15.11.2019

Rozpoczął się drugi dzień Kongresu Polityki Miejskiej

Zagadnienia miejskie w Targach Kielce.

Kongres Polityki Miejskiej w Targach Kielce
Kongres Polityki Miejskiej w Targach Kielce

Drugi dzień Kongresu Polityki Miejskiej rozpoczął się od przedstawienia szans i wyzwań stojących przed Katowicami w ramach organizacji Światowego Forum Miejskim 2022. Na scenie głównej wystąpili: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, pełnomocnik rządu do spraw organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 w Katowicach – Grzegorz Puda, Prezydent Miasta Katowice – Marcin Krupa, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich – Andrzej Porawski oraz Dyrektor Instytutu Rozwoju Miast i Regionu – Wojciech Jarczewski.

Wśród zagadnień poruszanych podczas drugiego dnia spotkania znajdzie się m.in. zarządzanie i placemaking, transport i mobilność, kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo, środowisko i adaptacja do zmian klimatu.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać prezentacji przygotowanych w ramach miejskich inspiracji oraz wziąć udział w sesjach kalejdoskopowych. W ramach dobrej praktyki przedstawiony zostanie m.in. projekt URBACT jako nowa forma zarządzania w samorządzie lokalnym oraz budżet obywatelski po zmianach.

Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dot. Forum Młodych i idei smart city, czyli miast inteligentnych oraz rozwiązania dot. zarządzania rozwojem gospodarki nocnej w mieście.

Kongres Polityki Miejskiej dopełniają również takie wydarzenia jak: Miejskie Kino dyskusyjne w Kinie Moskwa i organizowane przez Miasto Kielce wizyty studyjne m.in. w Kieleckim Parku Technologicznym oraz Geoparku Kielce. Imprezą towarzyszącą jest również Hackathon Idea Kielce– przedsięwzięcie skierowane dla entuzjastów programowania i cyfryzacji, które odbędzie się od 16 do 17 listopada w Targach Kielce.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

(MCh)


Polecane aktualności