Aktualności

13.03.2019

Rozrzutnik obornika BUFFALO RX 2400 HD na Agrotechu

Premierową maszynę zaprezentuje firma EUROMILK

Rozrzutnik, o imponującej pojemności 24,2 m3 oraz ładowności 20 t wyposażony został w zawieszenie tridem skrętny wymuszony hydraulicznie
Rozrzutnik, o imponującej pojemności 24,2 m3 oraz ładowności 20 t wyposażony został
w zawieszenie tridem skrętny wymuszony hydraulicznie

Podczas marcowej wystawy AGROTECH w Kielcach, firma EUROMILK zaprezentuje po raz pierwszy jeden z największych w swojej ofercie modeli rozrzutnika – EM Buffalo RX 2400 HD. Rozrzutnik, o imponującej pojemności 24,2 m3 oraz ładowności 20 t wyposażony został w zawieszenie tridem skrętny wymuszony hydraulicznie, co dodatkowo potęguje walory jakościowe i funkcjonalne maszyny.

Modele Buffalo z serii HD wykonane są z niebywałą precyzją z materiałów największej jakości. W procesie produkcji zastosowano stal wysokogatunkową S355J2+N o grubości 6 mm i podwyższonej wytrzymałości na ścieranie. Rozrzutnik przed lakierowaniem przeszedł proces śrutowania, co zapewni mu doskonałą odporność na korozję. Maszyna została stworzona z myślą o pracy w najcięższych warunkach – świetnie spełni się w dużych gospodarstwach, które na pierwszym miejscu stawiają szybkość i jakość wykonanej pracy. W zależności od konfiguracji, rozrzutnik może być wykorzystany do rozwożenia obornika, wapnia lub pomiotu kurzego, a po przebudowie na przyczepę pojemnościową, nawet to przewożenia płodów rolnych, w tym kukurydzy.

Buffalo RX 2400 HD na ogumieniu 650/55-R26,5 BKT ma 10,31 m długości, 3,01 m szerokości a wysokość załadunku to 2,96 m, natomiast wysokość całkowita wraz z nadstawkami do 3,55 m. W standardzie wyposażony jest w szeroki pionowy adapter HD o wysokości 2,25 m, który charakteryzuje się solidną budową, szerokimi wałkami o przekroju Ø 324 mm oraz wzmocnioną przekładnią. Ważnym elementem skrzyni jest przenośnik łańcuchowy Ø 18 mm o zrywalności powyżej 33 t z gęstą poprzeczną listwą o profilu zamkniętym. Rozrzutnik posiada również: hamulce pneumatyczne, hydrauliczną nożycową stopę podporową składaną wewnątrz dyszla oraz światła LED. W wyposażeniu opcjonalnym RX 2400 HD zaproponowaliśmy następujące rozwiązania: szerokokątny wał odbioru mocy, hydrauliczną zasuwę skrzyni (tzw. ‘gilotynę’), podwójnie amortyzowany dyszel, deflektory regulujące szerokość rozrzutu, błotniki, sterowanie elektroniczne, centralne smarowanie, dwubiegową przekładnię taśmy, sygnalizację świetlną kogut oraz nadstawki do kukurydzy otwierane hydraulicznie (opcja rzadko spotykana u konkurencji). Rozrzutnik wyposażony jest również w zawieszenie tridem skrętny wymuszony hydraulicznie. Osie skrętne tego typu stanowią ważny element zabezpieczający, gdyż utrzymują maszynę w linii jazdy ciągnika oraz poprawiają ogólną stabilność pojazdu. Cena maszyny w takim wyposażeniu to 286600 zł netto.

Zapraszamy na stoisko B-2 podczas AGROTECH 2019. 

(MB)

 


Polecane aktualności