Aktualności

21.09.2018

Sesja wyjazdowa uczestników 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa w Targach Kielce

Targi METAL wraz z towarzyszącymi wystawami: ALUMINIUM & NonFerMet, CONTROL-TECH, HEAT TREATMENT oraz RECYKLING, 26 września odwiedzą uczestnicy 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa.

Tegoroczna edycja „Przemysłowej Jesieni” zapowiada się jako największa i najważniejsza w swojej historii.
Tegoroczna edycja „Przemysłowej Jesieni” zapowiada się jako największa i
najważniejsza w swojej historii.

Od 23 do 27 września 2018 w Krakowie odbędzie się 73. Światowy Kongres Odlewnictwa. Sektor odlewniczy w Polsce łączy ponad 400 firm, na które w 90% składają się małe oraz średnie przedsiębiorstwa produkujące około 40% całkowitej ilości odlewów. Produkcja w wielkości ponad 1 mln ton rocznie klasyfikuje Polskę na 16 miejscu w rankingu światowym, a 8 w Europie.

Uczestnicy Kongresu w Targach Kielce
Targi Kielce są Srebrnym Sponsorem 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa i od lat aktywnie wspierają Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich (STOP) - organizatora tego wydarzenia. Drugiego dnia targów METAL, 26 września, w ramach sesji wyjazdowej, kilkuset uczestników Kongresu z 30 krajów świata wraz z zarządem WFO i Andrew Turnerner'em, Sekretarzem Generalnym Światowej Organizacji Odlewnictwa, przyjedzie z Krakowa do Kielc, by zwiedzić targi z cyklu "Przemysłowej Jesieni". 

– Członkowie światowej organizacji Odlewnictwa (WFO) odwiedzą wystawy dedykowane „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce.  Jest to bardzo ważny moment dla nas, jako organizatorów tych wydarzeń i niepowtarzalna okazja dla wystawców: METAL, ALUMINIUM & NonFerMet, HEAT TREATMENT czy RECYKLING. Będą oni mogli zaprezentować swoje możliwości i potencjał produkcyjny przed najlepszymi ekspertami z branży – mówi Piotr Pawelec, menedżer projektu „Przemysłowa Jesień” w Targach Kielce.

Rok 2018 zapiszę się jako jedna z najważniejszych kart historii dla polskiego przemysłu odlewniczego. „Przemysłowa Jesień” w Kielcach oraz 73. Światowy Kongres Odlewnictwa w Krakowie, to niepowtarzalne okazje dla wszystkich osób, firm, organizacji, redakcji zainteresowanych lub związanych z przemysłem odlewniczym do nawiązania dobrze rokujących kontaktów biznesowych o wymiarze globalnym i do umocnienia pozycji Polski na światowym rynku.

 

Najważniejsze na świecie spotkanie branży odlewniczej
Tegoroczny Kongres w Krakowie (23-27 września) jest już czwartym Światowym Kongresem Odlewnictwa, który mamy zaszczyt gościć w Polsce. Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich (STOP) wraz z World Foundry Organization (Światową Organizacją Odlewniczą, WFO) będzie miało zaszczyt przywitać ponad 700 przedstawicieli z 41 krajów świata, w tym około 100 młodych naukowców. Delegaci wygłoszą ponad 200 referatów oraz podzielą się swoją wiedzą i osiągnięciami na ponad 150 posterach. Całość zawiera się w pięciu kategoriach (materiały, technologie, digitalizacja, zarządzanie oraz ekologia), w których zaprezentują się zarówno przedstawiciele nauki, jak i przemysłu. Zawierają one obszerny i innowacyjny materiał, który na pewno stanie się inspiracją do implementacji nowych rozwiązań oraz projektów.

(PŚ)


Polecane aktualności