Aktualności

13.03.2019

SWING, PRIME i SELFI FEEDER na AGROTECHU

Nowości do karmienia loch i prosiąt od firmy POLNET

SWING, PRIME i SELFI FEEDER na AGROTECHU

POLNET oferuje kompleksowe wyposażenie budynków inwentarskich, kompleksowe obiekty suszarniczo-magazynowe, a także szeroki asortyment weterynaryjny.

Automat SWING - żywienie AD LIBITUM dla macior

Wśród największych zalet urządzenia wymienia się brak strat, zwiększone spożywanie oraz bezstresowe żywienie macior. Przeznaczone jest dla macior w kojcu porodowym, zwierzę je kiedy i ile chce, gdyż pasza dostępna jest przez całą dobę. Straty paszy zostały zredukowane, zwierzę otrzymuje małe porcje świeżego jedzenia, które łatwo się dozuje. SWING jest dostosowany do różnych rodzajów paszy, charakteryzuje się prostą i solidną konstrukcją.

SELFIE FEEDER - kontrolowane zarządzanie żywieniem loch

SELFI FEEDER pozwala na zarządzanie żywieniem loch w luźnych grupach. Zapewnia dużą ilość stacji w zależności od rozmiaru stada, co redukuje czas oczekiwania na żywienie, obniża stres i ułatwia kojarzenie loch. Każde stanowisko wyposażone jest w antenę, która rozpoznaje każdą lochę (lochy identyfikowane są za pomocą kolczyków w uszach), w czujnik poziomu, który kontroluje ilość podawanej paszy. Locha, która ma dostęp do karmienia, wchodzi do jednego z podajników i jest bezpośrednio izolowana od reszty zwierząt przez automatyczną tylną bramkę. Antena RFID rozpoznaje elektroniczny chip zwierzęcia i dystrybuuje paszę, zgodnie z planem żywienia. Następny pomiar następuje zaraz po wykryciu przez czujniki poziomu pustego koryta i tak dalej, aż do całkowitego spożycia dziennej diety. Dystrybucja paszy dostosowana jest do indywidualnego zapotrzebowania każdej lochy (brak strat).

PRIME - automat podający ciepłe mleko zwany „drugą matka dla prosiąt”

 Jest to pierwszy w pełni zautomatyzowany automat dla prosiąt w kojcu porodowym, który dozuje świeżo przygotowane ciepłe mleko. Przeznaczony do ratowania prosiąt, gdy locha ma problem z laktacją. Dedykowany dla 16 prosiąt, począwszy od 3 dnia życia aż do odsadzenia. Dozuje mleko i paszę zmieszaną z wodą, przez co zapewnia lepsze przygotowanie przewodu pokarmowego na przejście z mleka matki na stały pokarm. Umożliwia  częste karmienie w małych porcjach, zapewnia temperaturę  podawanego mleka i paszy zbliżoną do temperatury mleka lochy. Jest wyposażony w czujnik poziomu pokarmu w korycie, dzięki czemu  zapobiega przedawkowaniu i eliminuje straty paszy.

 

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska firmy podczas nadchodzących targów AGROTECH.

(MB)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności