Aktualności

26.09.2018

Targi Kielce współpracują z Chinami

Kielecki ośrodek targowy oraz Chińskie Stowarzyszenie Odlewnicze (CFA) podpisały ważną umowę o współpracy, która dotyczy wzajemnych świadczeń realizowanych w latach 2019 – 2020.

Na zdj. od lewej dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce oraz Zhang Zhiyong, Wiceprezes i Sekretarz Generalny Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego
Na zdj. od lewej dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce oraz Zhang Zhiyong, Wiceprezes
i Sekretarz Generalny Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego

Porozumienie zostało podpisane podczas pierwszego dnia targów z cyklu „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce” – 25 września. Zawiera ono zapis, który gwarantuje kieleckiemu ośrodkowi wystawienniczemu udział w jednych z najważniejszych azjatyckich targów odlewniczych w Szanghaju (2019). Ponadto, umowa zapewni ponowne uczestnictwo Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego (CFA) w kolejnej edycji targów METAL, RECYKLING, HEAT TERATEMNT, CONTROL-TECH oraz ALUMINIUM & NONFERMET w 2020 roku.

Chiny to ważny partner polskiej branży odlewniczej, są bowiem jej światowym liderem - w 2014 roku ich udział w globalnym rynku odlewniczym wynosił aż 44%. Umowa podpisana podczas „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” ma na celu pogłębienie współpracy między instytucjami i niesie szereg korzyści wizerunkowych. Ponadto, Targi Kielce, jako organizator największych w Europie Środkowo –Wschodniej i jednych z największych targów odlewniczych na świecie są wspierane w Azji przez Global Casting Magazine.

Umowę w imieniu kieleckiego ośrodka targowego podpisał Prezes dr Andrzej Mochoń z Sekretarzem Generalnym Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego (CFA) Zhang’iem Zhiyong, Wiceprezesem . Na spotkaniu obecny był także Gao Wei, Zastępca Sekretarza Generalnego.

(PŚ)

 


Polecane aktualności