Aktualności

27.03.2019

Trwa Seminarium Obróbki Laserowej

W sali konferencyjnej hali wystawienniczej G w ramach VI Targów Laserów i Technologii Laserowych odbywa się Seminarium Obróbki Laserowej.

Seminarium poświęcone obróbce laserowej cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości Targów STOM-LASER
Seminarium poświęcone obróbce laserowej cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości
Targów STOM-LASER

Dr hab. inż. Adam Maciak z SGGW rozpoczął seminarium prelekcją na temat wstępnych badań efektów cięcia wilgotnego drewna okrągłego laserem. W planach znajdują się również:

- badania porównawcze rozwoju sadzonek drzew owocowych pielęgnowanych za pomocą klasycznych narzędzi oraz za pomocą lasera,

- badania szybkości wnikania patogenów w strukturę drewna zmienioną w trakcie cięcia laserem,

- oszacowanie korzyści wynikających z ograniczenia stosowania chemicznych środków ochrony roślin w wyniku stosowania technologii laserowych w produkcji sadowniczej,

- pozyskanie partnera „przemysłowego” w celu wspólnego pozyskania środków na dalsze badania oraz ewentualnego wprowadzenia produktu na rynek.

Na seminarium odbywającym się podczas VI Targów Laserów i Technologii Laserowych pojawiło się wielu młodych ludzi. To właśnie oni mieli do dr hab. inż. Adama Maciaka najwięcej pytań.

Ich obecność zauważył również dr inż. Wojciech Napadłek z Wojskowej Akademii Technicznej i podkreślił to na wstępie prelekcji. Dodatkowo, przywołał również krótką historię oraz wskazał na przełomowy laser TEA wynaleziony w 1971 roku.

(JN)


Polecane aktualności