Aktualności

20.03.2019

Wizyta Marzeny Machałek Wiceminister Edukacji Narodowej w Targach Kielce

Pierwszego dnia Giełdy Szkół i Uczelni odbył się pierwszy Świętokrzyski Kongres Zawodowy, w którym wzięła udział sekretarz stanu w MEN.

Wizyta Marzeny Machałek Wiceminister Edukacji Narodowej w Targach Kielce

Spotkanie było poświęcone omówieniu najważniejszych zmian w systemie kształcenia zawodowego, a także przedstawieniu sytuacji szkolnictwa branżowego i technicznego w regionie. Kongres zgromadził nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, a także lokalnych przedsiębiorców.

Jestem pod wrażeniem rozmachu Giełdy Szkół i Uczelni organizowanej w Targach Kielce oraz przygotowania do Kongresu Zawodowego. Ziemia świętokrzyska nie czekała na ustawę i szkoły podjęły współpracę z pracodawcami zmieniając obraz kształcenia zawodowego. Chodzi o to, żeby podnieść szanse życiowe i zawodowe uczniów, którzy kończą szkoły branżowe czy techniczne. - mówiła podczas briefingu prasowego Marzena Machałek - Wiceminister Edukacji Narodowej

W kongresie uczestniczyli także: Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Wicestarosta Kielecki Tomasz Pleban, a także Poseł na Sejm RP Andrzej Kryj, członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Głównym celem przyświecającym Kongresowi jest upowszechnianie zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym, które zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w znowelizowanym prawie oświatowym. W 2019 roku Kongres Zawodowy ma odbyć się we wszystkich województwach w naszym kraju. 

 

(JL)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności