Aktualności

27.02.2019

Wszystko o izolacjach i efektywności energetycznej w Targach Kielce

Konferencja Naukowo-Techniczna „ HEAT NOT LOST” odbyła się już po raz czwarty. Na sali zgromadziła wielu zainteresowanych.

   Wszystko o izolacjach i  efektywności energetycznej w Targach Kielce

Polskiej Organizacji Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju, która jest pomysłodawcą konferencji udało się pozyskać do grona prelegentów specjalistów z polski i zagranicy. Całość spotkania podzielono na trzy segmenty. Pierwszy traktował o wytwarzaniu energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji. Głos zabrali dr Marek Sutkowski z Horus Energia, który poruszył temat układów wysokosprawnej kogeneracji – rozwiązania techniczne zapewniające niezawodną i stabilną pracę. O aktualnym systemie wsparcia produkcji energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji mówiła Ewelina Boronowska, jako przedstawiciel głównego organizatora czyli POWEEiR. Natomiast Arkadiusz Jatczak z firmy Librac, który poruszył temat odzysku energii cieplnej do produkcji chłodu i energii elektrycznej z instalacji kogeneracyjnych i technologicznych w przemyśle.

               Drugi z paneli mówił o poprawie efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych. Między innymi mówiono o tym, gdzie szukać oszczędności energii w przedsiębiorstwie (Piotr Krajewski z Heat not Lost). A także o instalacjach odzysku ciepła od maszyn i procesów produkcyjnych ( Mateusz Bartczak z I-Serwis ASFI) i energooszczędnych rozwiązaniach w technice pompowej (Marcin Gańko z KSB Pompy i Armatura) oraz wielu innych zagadnieniach.

Ostatni z paneli, które odbyły się podczas konfernecji w Targach Kielce dotyczyć będzie izolacji instalacji przemysłowych. Specjaliści dowodzili, czy izolacja to działanie efektywne czy jedynie efektowne. Michał Grzegorczyk z firmy Rockwool Polska udowadniał natomiast na podstawie case study konkretne oszczędności idące w tysiące złotych i zaoszczędzone kilowaty. O wysokotemperaturowych izolachach przemysłowych opowiadał Michał Nękanowicz z PAROC Polska. A Luis Lopez Brunner z European Industrial Insulation Foundation zabrał głos w temacie “Digital energy efficiency self – inspection tool for insulation work”. Mówiono również o szkoleniu nowych specjalistów.

KK


Polecane aktualności