11.09.2019
Targi Lotnicze AVIATION EXPO to nie tylko ciekawa ekspozycja i merytoryczne konferencje, to także doskonała okazja do zaprezentowania osiągnięć młodych naukowców. Udział Kół w wydarzeniu jest bezpłatny.
Podczas Aviation Expo zaprezentowana zostanie nie tylko oferta lotnictwa lekkiego, ale także awionika, systemy lotniskowe, nawigacyjne, systemy świetlne ILS do obsługi dużych lotnisk pasażerskich. Wydarzenie to również stwarza niepowtarzalną okazję dla młodych naukowców na przedstawienie swoich dokonań szerokiej publiczności. Swój udział w tegorocznych Targach Lotniczych potwierdziły już dwa koła naukowe Politechniki Warszawskiej.
Członkowie „Melavio” zaprezentują kilka swoich projektów. Będą to: M8 Marlin realizowany na potrzeby zawodów UAV Challenge 2018. Połączenie klasycznego samolotu z silnikiem spalinowym i wielowirnikowca o napędzie elektrycznym. A2 Rak czyli dron wykonany z kompozytu i druku 3D według własnego projektu. Jest wyposażony w moduł pobierania i dostarczania przesyłek oraz system autonomicznego unikania kolizji. Rak został wykorzystany podczas zawodów Droniada 2019 oraz IAV CUP 2019, w obu tych konkurencjach zespół Melavio zajął pierwsze miejsce. A1 Ważka - eksperymentalny bezzałogowiec typu tiltwing o konstrukcji łączącej tradycyjne i nowoczesne rozwiązania. Samolot wyposażono w trzy silniki, z czego dwa służą jako główny napęd. Silnik ogonowy, o odchylanym kierunku ciągu pozwala na dobrą sterowność i stabilność w zawisie.
Do Aviation Expo zgłosiło się także Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE Aero Design, którego głównym celem jest udział w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design, które co roku odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Celem konkursu jest zaprojektowanie i zbudowanie bezzałogowych samolotów udźwigowych zdolnych do podniesienia jak największego ładunku. Zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas zawodów studenci mogą zdobyć unikalne doświadczenie w pracy nad rzeczywistymi projektami jeszcze przed podjęciem pracy w przedsiębiorstwach lotniczych. Zespół Politechniki Warszawskiej nieprzerwanie bierze udział w konkursie od 1991 r. Zdobyte od tamtej pory doświadczenia, wiedza i umiejętności stale przekazywane są młodym pokoleniom przyszłych inżynierów. W połączeniu z innowacyjnymi pomysłami obecnych członków koła pozwalają na regularne osiąganie sukcesów w tych prestiżowych zawodach. W tym roku drużyna Politechniki Warszawskiej brała udział w edycji zachodniej, która odbyła się w Van Nuys w Kalifornii. W sumie w zawodach konkurowały ze sobą 74 drużyny z całego świata. Pomimo wysokiego poziomu zawodów, członkom drużyny udało się zdobyć sześć medali.
Zapraszamy do udziału w Targach kolejne Koła Naukowe, którym słowa Antoine de Saint-Exupéry „Latam, bo to uwalnia mój umysł z tyranii nieistotnych rzeczy” nie są obce.
(UK)
Galeria zdjęć
Polecane aktualności
Targi Kielce należą do: | The Global Association of the Exhibition Industry |
International Exhibition Statistics Union |
Targi Kielce posiadają certyfikat Systemu Zarządzania Jakością: |
|