IV Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji / Kongres Edukacji Przyszłości

salon i kongres edukacji

Konferencje, wykłady, prezentacje najnowszych technologii i rozwiązań dla polskiej edukacji

IV Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji oraz I Kongres Edukacji Przyszłości już od 22 do 23 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji odbywa się w Targach Kielce już po raz czwarty. W trakcie ubiegłorocznej edycji swoją ofertę przedstawiło 26 wystawców, wśród których znalazły się m.in. wydawnictwa edukacyjne (Nowa Era, Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro czy Grupa MAC), firmy zapewniające nowoczesne wyposażenie dla szkół, a także m.in. Zakład Doskonalenia Zawodowego i JuraPark Bałtów. W wydarzeniu wzięło udział blisko 900 osób. Organizatorami wydarzenia są Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Targi Kielce. Tegoroczna edycja otrzymała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Rekreacji, Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Prezydenta Miasta Kielce.

salon edukacji Eksperci zgromadzeni w Centrum Kongresowym Targów Kielce będą przedstawiali rozwiązania dla dydaktyków i nauczycieli. Pierwszego dnia pojawią się m.in. zagadnienia dotyczące wykorzystania nowych technologii i innowacji w edukacji. Poruszona zostanie, m.in. tematyka zmian w szkolnictwie branżowym, robotyki, Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W programie pierwszego dnia targów  znalazła się także Gala Finałowa Konkursu Filmowego „Dobry Zawód – Lepsza Przyszłość!”. Wizytę połączoną z wystąpieniem zapowiedział Dariusz Piontkowski - Minister Edukacji Narodowej.

Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem sportowego świętokrzyskiego. Uczestnicy wezmą udział m.in. w wykładach dotyczących używek i dopingu w sporcie i diety dla sportowca i młodego człowieka aktywnego fizycznie. To także prezentacje dobrych praktyk oraz panele dyskusyjne, poświęcone m.in. wychowaniu fizycznemu
i sportowi w szkołach województwa świętokrzyskiego.