Obróbka Cieplna Metali HEAT TREATMENT

Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT – udany debiut w Kielcach podczas „Przemysłowej Jesieni 2018”

Targi Obróbki Cieplnej Metali (HEAT TREATMENT) to nowa wystawa w kalendarzu Targów Kielce. To unikatowe wydarzenie w tej części Europy, dedykowane szerokiej grupie firm związanych z obróbką cieplną i urządzeń grzejnych, podczas pierwszej edycji zgromadziło wielu zagranicznych wystawców. Kolejna odsłona HEAT TREARMENT, zaplanowana jest za dwa lata.

Targi Kielce od ponad 25 lat wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Wspólnie z wystawcami, w ramach działania Rady Biznesu Targów METAL, zadecydowano o dołączeniu nowego wydarzenia do targów tworzących cykl imprez „Przemysłowa Jesień”, a skupionych wokół najsilniejszej imprezy jaką jest METAL. Potrzebę stworzenia targów HEAT TREATMENT dla firm z branży obróbki cieplnej metali już od jakiegoś czasu sygnalizowali wystawcy.

Wśród zwiedzających wydarzenia znaleźli się przedstawiciele kadry menadżerskiej i zarządzającej, firm branży heat treatment, inżynierowie i konstruktorzy, technolodzy i serwisanci oraz osoby z działów kontroli jakości.

 

 

 

Uczestnicy Światowego Kongresu Odlewnictwa z wizytą w Kielcach

Pierwszej edycji HEAT TREATMENT towarzyszyła wizyta uczestników 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa, który odbywał się w Krakowie od 23 do 27 września 2018, czyli w terminie „Przemysłowej Jesieni”. Kilkuset gości Kongresu, 26 września przyjechało do Targów Kielce i zwiedziło wszystkie ekspozycje, w tym także HEAT TREATMENT. Była to doskonała okazja dla wystawców do przedstawienia oferty przed najlepszymi fachowcami tej branży. Bowiem, ekspozycję targową zwiedziło licznego grono specjalistów z całego świata, m.in. Japonii, Francji, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec.

 

Branża heat treatment spotkała się w Kielcach

Zakres branżowy debiutującej wystawy obejmował piece i urządzenia do obróbki cieplnej, piece i urządzenia do obróbki cieplno-chemicznej, piece do topienia i przetrzymywania stopów oraz urządzenia do modyfikacji stopów. Podczas targów można było odnaleźć szeroką ofertę komponentów i materiałów eksploatacyjnych, a także procesy i technologie do obróbki cieplnej i urządzenia kontrolno-pomiarowe.

Organizatorzy wydarzenia zadbali o stworzenie specjalnej strefy serwisowej i doradczej. W pierwszej edycji targów HEAT TREATMENT udział wzięły wiodące i najbardziej prężne na rynku firmy, również  zagraniczne, w tym m.in. z Niemiec, Włoch, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Czech i Ukrainy. Debiutujące targi umożliwiły zagranicznym markom wejście z nowymi produktami na dynamicznie rozwijający się rynek polski i umocnienia pozycji tych, które już od lat tu działają.

 

Seminaria i spotkania

Głównym partnerem targów HEAT TREATMENT został KANTHAL - niemiecka firma należąca do światowych liderów w branży ogrzewania elektrorezystancyjnego. W trakcie „Przemysłowej Jesieni” KANTHAL zaprezentował wiele nowości, w tym, m.in. KANTHAL FLOW HEATER (produkt zdobył wyróżnienie Targów Kielce) oraz systemy Electrical Heating Systems: Cathode Heater, Anode Heater, STUB Heater i Ladle Heater. Firma KANTHAL była również organizatorem seminarium zatytułowanego "Innovative solutions for the metal industry made by Kanthal", które poprowadził dr. inż. Marcus Mann.

Pierwszego dnia targów Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT  odbyło się także seminarium „Hartowanie indukcyjne w procesach technologicznych”. Organizatorem tego spotkania był prof. dr hab. inż. Jerzy Barglik z Katedry Informatyki Przemysłowej Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii  Politechniki Śląskiej oraz firma ELCON.

 

Dobre prognozy dla branży obróbki cieplnej

Firmy z branży obróbki cieplnej od kilku lat coraz liczniej prezentują się na targach METAL, co ma również swoje odzwierciedlenie w wzrastającej liczbie zwiedzających. Zwiększone zainteresowanie zarówno wśród grona wystawców, jak i zwiedzających świadczy o bardzo dużym potencjale dla tej branży. Zwiększone zaangażowanie firm, które dostarczają piece i inne urządzenia do obróbki cieplnej oraz oferują usługi polskim przedsiębiorcom, wynika z dobrej koniunktury i sytuacji gospodarczej w naszym kraju. Sprzyjający klimat dla inwestycji jest zachętą do zakupów nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz technologii. Polskie firmy ciągle unowocześniają swój park technologiczny podnosząc jakość produktów i usług do najwyższych światowych poziomów. Tym samym zwiększają szanse polskiego przemysłu i jego konkurencyjność na arenie międzynarodowej.

Organizowanie osobnej tematycznie imprezy w trakcie „Przemysłowej Jesieni” było całkowicie uzasadnione, a jej udany debiut jest tego potwierdzeniem. Targi HEAT TREATMENT stały się doskonałym dopełnieniem targów METAL, RECYKLING, COTROL-TECH oraz ALUMINIUM & NONFERMET.

Kolejna edycja HEAT TREATMENT zaplanowana jest na jesień 2020 roku.