Projekt edukacyjny - edycja zimowa - BEZPIECZNY LÓD

bezpieczna woda

Targi Kielce promują bezpieczeństwo nad wodą

Blisko 600 uczniów ze szkół podstawowych, klas I-III z województwa świętokrzyskiego odbędzie szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz dowie się jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą.

Targi Kielce i Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe organizują piątą edycję projektu Bezpieczna Woda - edycja zimowa - "Bezpieczny Lód". Szkolenia odbędą się 5 grudnia.

Ryzyko utonięcia w Polsce jest dwukrotnie wyższe niż średnio we wszystkich krajach UE - wynika z analizy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Każdego roku statystyki policji mówią o wzroście liczby utonięć często z udziałem dzieci i młodzieży.

bezpieczna woda Ratownicy ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podczas części teoretycznej przedstawią jakie niebezpieczeństwa czyhają nad wodą i jak mogą skończyć się nieprzemyślane zachowania. Ponadto nauczą dzieci i młodzież jak sobie radzić w momencie zagrożenia życia. Głównym punktem części praktycznej będzie resuscytacja krążeniowo oddechowa.

Oprócz części warsztatowej organizatorzy przygotowali dla dzieci część artystyczną. W poprzednich edycjach młodzi mieszkańcy świętokrzyskiego mieli okazję spotkać się z reprezentantami drużyny VIVE Tauron Kielce (obecnie PGE VIVE Kielce).

W Targach Kielce już po raz piąty odbywa się wielkie szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podjęta inicjatywa, ma na celu edukację i aktywizację dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz właściwego korzystania ze środków ratunkowych.