Zima będzie bezpieczniejsza!

Ponad 1000 uczniów z 17 szkół z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w projekcie Bezpieczny Lód. Dzieci i młodzież dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa czekają na nich podczas zimowego wypoczynku. Od 7 do 8 grudnia w Centrum Kongresowym Targów Kielce szkoliliśmy młodych mieszkańcu świętokrzyskiego z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wśród tematów szkoleń znajdowały się przed wszystkim złamania i wypadki na kruchym lodzie czy zimowe akcje ratunkowe. Ratownicy ze Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tłumaczyli dzieciom jak zachowywać się, kiedy już dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Oni też byli z nami…

Projekt „Bezpieczny Lód” stał się również okazją do spotkania z inspirującymi ludźmi. Na inaugurację projektu zaproszeni zostali piłkarze ręczni VIVE TAURON KIELCE oraz siatkarze juniorze EFFECTORA KIELCE. Sportowcy opowiedzieli o początkach swojej kariery. Podpowiedzieli  młodym mieszkańcom świętokrzyskiego, aby szukali swoich pasji. Z racji, że sport to często niebezpieczna dyscyplina zapytaliśmy naszych gości jak oni wystrzegają się kontuzji.

Przedstawiciele zarówno jednej jak i drugiej drużyny przywieźli ze sobą prezenty-niespodzianki. Piłki, szaliki, albumy „80 lat polskiej siatkówki”, vouchery na kurs językowy ufundowany przez Szkołę Języków Obcych EMPIK powędrowały do kilkunastu wylosowanych uczestników projektu. 

Tanecznie podczas inauguracji

Udział w projekcie wzięły również dziewczyny z Zespołu Tanecznego PIRAMIDA. Występ taneczno-akrobatyczny zespołu PIRAMIDA. Paulina Białek, Julia Gawryluk i Anna Karyś wzbudził zachwyt uczestników projektu „Bezpieczny Lód” dzięki niesamowitej choreografii, która została nagrodzona gromkimi brawami. Dawkę pozytywnej energii zapewnił również występ drugiego zespołu – Zespołu tanecznego z Gimnazjum nr 23 oraz IV LO w Kielcach.

Wszystkim, którzy wspierali tegoroczną edycję projektu „Bezpieczny Lód” DZIĘKUJEMY. I już dziś zapraszamy do wiosennej edycji projektu pod nazwą „Bezpieczna Woda”.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kielcach oraz Targi Kielce.


Patronat honorowy

ministerstwo edukacji   ministerstwo sportu i turystyki   Ministerstwo Zdrowia
wspolne-logo-marszalek-wojewodztwa wspolne-logo-prezydent-miasta
Starosta Kielecki kuratorium oświaty  
     

Patronat medialny

Radio Kielce Echo Dnia  tvp kielce 
     

Aktualności

Warsztaty z ratownikami

Warsztaty z ratownikami

05.12.2017

Jak pomóc osobie, pod którą zarwał się lód? Jak przeprowadzić pierwszą pomoc? I najważniejsze – żeby nie pozostawać obojętnym – tego wszystkiego nauczyły się dzieci z 16 świętokrzyskich podstawówek podczas projektu „Bezpieczny Lód”.

Niemal 600 świętokrzyskich uczniów w projekcie Bezpieczna Woda

Niemal 600 świętokrzyskich uczniów w projekcie Bezpieczna Woda

04.12.2017

Blisko 600 dzieci z 16 świętokrzyskich szkół weźmie udział w szkoleniu z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz dowie się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i na zamarzniętych zbiornikach.

Harmonia i siła charakteru

Harmonia i siła charakteru

15.04.2016

Klub Karate Morawica podczas projektu Bezpieczna Woda

Wychowujemy w ramach „Bezpiecznej Wody”

Wychowujemy w ramach „Bezpiecznej Wody”

13.04.2016

Szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy w Targach Kielce