XVI Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET

nonfermet-01

XV Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET

Kolejna udana edycja targów z cyklu „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce”

Za nami 15. Edycja  Międzynarodowych Targów Aluminium & Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET, które wchodzą w cykl wydarzeń „Przemysłowa Jesień w Targach Kielce”. Tegoroczna edycja targów ALUMINIUM & NONFERMET, METAL, RECYKLING i debiutujących HEAT TREATMENT okazała się rekordowa. Na blisko 10.000 m2 zaprezentowało się około 300 wystawców oraz współwystawców z 29 krajów świata. Targi odbyły się od 25 do 27 września 2018 w Kielcach.

Na targach ALUMINIUM & NONFERMET 2018 swoją ofertę przedstawiły firmy oferujące nowe technologie, nowoczesne maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle metali nieżelaznych, a także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych. Nie zabrakło firm prezentujących odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium i cynku. Największą grupę wystawców stanowiły firmy związane z przetwórstwem aluminium

 

Targi ALUMINIUM & NONFERMET odbyły się równocześnie z targami METAL, RECYKLING oraz debiutującymi w 2018 roku HEAT TREATMENT, tworząc największe, jesienne, branżowe wydarzenie w Polsce. „Przemysłowa Jesień w Targach Kielce” zgromadziła pod jednym dachem, na powierzchni ponad 10.000 m2, około 300  wystawców z 28 krajów, takich jak Austria, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Kanada, Lichtenstein, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Węgry, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Ukraina, USA, Wielka Brytania czy Włochy. W tym roku, po raz pierwszy Targi Kielce podczas targów ALUMINIUM & NONFERMET, METAL, RECYKLING oraz HEAT TREATMENT gościły wystawców z Korei Południowej, Hong-Kongu, Turcji, Gruzji i Serbii. Tegoroczna edycja targów z cyklu „Przemysłowej Jesieni…” była rekordowa.

 

Wiodącymi instytucjami wspierającymi organizatorów w temacie ALUMINIUM i RECYKLINGU są: Instytut Metali Nieżelaznych oraz Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu.

Podczas tegorocznej edycji targów w Kielcach wiodącym krajem była Polska, a zaraz a nią znalazły się Włochy oraz Niemcy –  swoją ofertę przedstawiło aż 38 znanych włoskich firm. Równie liczną grupą wystawców były firmy z Niemiec (60 firm) – największego i najważniejszego Partnera handlowego Polski.

Kolejna edycja „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce odbędzie się jesienią 2020 roku.