XX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

las-expo LAS-EXPO 2019: Najnowsze technologie dla przemysłu drzewnego, polskie premiery i wszystko o zasobach leśnych

Specjaliści i liderzy branży już szykują się na marcową wystawę w Targach Kielce. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi odbędą się już po raz 19. Od 15 do 17 marca 2019 kilkadziesiąt firm zaprezentuje wszystko, co najlepsze w ich ofertach – najnowsze maszyny, techniczne nowinki, przewidziano też polskie premiery sprzętu.

Ponad 70. 000 osób miało okazję zobaczyć targową ekspozycję w ubiegłym roku. Kieleckie wydarzenie jest od wielu lat jednym z najważniejszych dla polskiego rynku. Podobnie jak w latach ubiegłych, targi objęte zostały patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. A rozpocznie je tradycyjnie sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, którego muzycy towarzyszą targom LAS-EXPO od początku. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi w sezonie 2019 zapewniają prezentację kilkudziesięciu maszyn, które ułatwią codzienną pracę w przedsiębiorstwach leśnych. Ekspozycja gromadzi najnowsze narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna - nowoczesne traki, piły, rębaki i rozdrabniacze.


Lśniące nowością maszyny zobaczymy zarówno w halach wystawienniczych, jak i na terenie zewnętrznym, gdzie tradycyjnie będą pracować na żywo, prezentując swój potencjał. Na zewnątrz zaparkują także samochody do przeładunku drewna, ale także maszyny szkółkarskie. Wystawa prezentować będzie środki ochrony lasu przed szkodnikami – co w kontekście odpowiedzialnej gospodarki zasobami leśnymi i walki z plagą kornika, odgrywa znaczącą rolę. W Kielcach zwiedzający znajdą również systemy i środki ochrony przeciwpożarowej, a także wszystko co potrzebne, by wyhodować „nowy” las. Współczesna gospodarka leśna i przemysł drzewny nie obędzie się bez nowoczesnych systemów informatycznych. Targi poruszają zagadnienia gospodarki łowieckiej.

 

las-expo Premiery przemysłu drzewnego w Targach Kielce

- Wiodące firmy branży leśnej przywiozą na targi nowości. Między innymi marka Husqvarna zapowiada w Kielcach dwie premiery pilarek najnowszej generacji. Od wielu lat LAS-EXPO jest nie tylko kompleksowym przeglądem niezbędnego sprzętu dla pracowników przemysłu drzewnego, lecz także promocją nowoczesnych technologii – mówi Agnieszka Dąbrowska, menager Targów LAS-EXPO. – Mogę zapewnić, że tegoroczna ekspozycja prezentuje wiele znanych marek.

Podczas LAS-EXPO 2019 obecne będzie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych, które między innymi reprezentuje interesy tego środowiska, popularyzuje nowoczesne technologie wykonywania prac leśnych, dba o podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie oraz o ochronę terenów leśnych przed dewastacją i zniszczeniem.

Nie zawiodą się również Ci, którzy oczekują na prezentację na stoisku Lasów Państwowych podczas LAS-EXPO. To co roku gwarancja najświeższej wiedzy wprost od specjalistów z zakresu zrównoważonej gospodarki leśnej, możliwości zakupu sadzonek drzew i krzewów czy też drewna.

Złote Medale Targów Kielce dla najlepszych produktów prezentowanych podczas LAS-EXPO, podobnie jak w latach ubiegłych, zostaną wręczone na uroczystej gali. Tego punktu programu również nie zabraknie w roku 2019.

Wystawa od samego początku towarzyszy targom techniki rolniczej AGROTECH, która w tym sezonie obchodzi swój jubileusz 25-lecia.