XV Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO

spawalnictwo

Zapraszamy na kolejną edycja targów SPAWALNICTWA, która odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2020 w ramach „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce”

Targi SPAWALNICTWA to od lat ugruntowana impreza, która w Kielcach doskonale uzupełnia targi STOM (Salon Technologii Obróbki Metali) o zakres tematyczny związanych ze spawaniem materiałów i elementów, zgodnie z naszym hasłem: „cięcie, gięcie i spawanie”.

Ostatnia edycja to oferta ponad 170 firm, którą odwiedziło w sumie ponad 16 tysięcy zwiedzających  z Polski i zagranicy. Liczne grono zwiedzających to przedstawiciele m.in. sektora automotive, kolejowego, stoczniowego i lotniczego a także energetycznego. Wystawcy w swoich opiniach bardzo często podkreślają dużą liczbę profesjonalnych zwiedzających zajmujących specjalistyczne stanowiska w firmach: poza poziomem kierowniczym były to m.in. stanowiska takie jak: konstruktor, mistrz, główny spawalnik, specjalista / technolog ds. spawalnictwa, spawacz czy ślusarz – spawacz. Kilka tysięcy zwiedzających pełniących te funkcje w firmach reprezentujących różne działy gospodarki mogło zapoznać się z ofertą wiodących firm, m.in.: FRONIUS, SAP-WELD, BERND SIEGMUND GmbH, KEMPER, TECHNIKA SPAWALNICZA, KOVACO, WELDTEAM, KLIMAWENT czy DONMET z Ukrainy.

Z roku na rok coraz więcej firm pokazuje kompletne zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. Jest to bardzo dobry sygnał płynący z naszej gospodarki pokazujący intensywność działań podejmowanych przez polskie firmy, które z roku na rok w coraz szerszym zakresie w swoim parku technologicznym wprowadzają automatyzację produkcji, dostosowując się tym samym do coraz wyższych wymagań rynku.