Jubileusze podczas targów METAL 2018

 

Rok 2018 to czas, kiedy wiele firm i instytucji polskiej branży odlewniczej obchodzi swe jubileusze. Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL 2018 w sposób naturalny łączą te okazje. Targi Kielce składają gratulacje jubilatom i życzą dalszych sukcesów.

Prosimy o zgłaszanie swoich jubileuszy, zostaną one zamieszczone w treści poniżej w szablonie:

logo firmy, nazwa, krótka informacja o firmie

 

Ponadto informacje te zostaną zamieszczone w materiałach reklamowo - promocyjnych dystrybuowanych przez targi Kielce i naszych Partnerów (media branżowe: m.in. MM Magazyn Targowy)

 

Informacje i zgłoszenia:


Agnieszka Puchalska
Specjalista ds. organizacji targów
METAL Team
tel. (+48) 413 651 446
kom. (+48) 504 842 373
e-mail: puchalska.agnieszka@targikielce.pl

 

 

guenther Jubileusz 50-lecia firmy GUNTHER podczas targów METAL 2018

Od 1968 roku Guenther zapewnia wysokiej jakości rozwiązania stosowane w dziedzinie pomiaru temperatur

GUENTHER Polska Sp. z o.o. – produkcja i dystrybucja czujników temperatury wraz akcesoriami montażowymi oraz serwis czujników i torów pomiarowych w tym TUS i SAT. W ramach kompleksowej dostawy oferuje przewody kompensacyjne, termoparowe, osłony montażowe  oraz przetworniki temperatury. Firma posiada laboratorium pomiarowe oraz wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001. W 2018 roku marka Günther świętuje 50lecie obecności na rynku.

Zapraszamy na stoisko E-53 podczas targów METAL od 25 do 27 września 2018.

 

Brondolin 50-lecie firmy Brondolin podczas “Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce”

Międzynarodowy lider z Włoch w zakresie projektowania i realizacji komponentów dla grupy wystryskowej maszyn odlewniczych obchodzi złoty jubielusz.

“Przemysłowa Jesień w Targach Kielce” to najważniejsze w Europie Środkowo – Wschodniej i jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń dedykowanych branży odlewniczej. Podczas targów METAL 2018 oraz towarzyszących im wystaw: ALUMINIUM & NONFERMETRECYKLINGCONTROL-TECH oraz debiutujące w 2018 roku HEAT TREATMENT, wiele firm świętuje swoje jubileusze. Jedną z nich jest założona w 1968 roku włoska firma Brondolin, którą wyróżnia bezpośrednia kontrola całego procesu produkcyjnego.

Firma Brondolin od 50 lat produkuje części zamienne i akcesoria do układów wlewowych ciśnieniowych maszyn odlewniczych. W ofercie posiada, m.in. tuleje wlewowe do wszystkich typów maszyn, tuleje termoregulowane z wkładkami wymiennymi, system tłoka z pierścieniem RPH-Evo®, tłoki stalowe oraz tłoki z brązu berylowego, syfony, tłoki i pierścienie do maszyn ciśnieniowych stopy Zn/Mg oraz dysze wtryskowe i akcesoria do maszyn.

Stoisko firmę Brondolin będzie można odwiedzić podczas „Przemysłowej Jesieni”, która odbędzie się od 25 do 27 września w Targach Kielce (hala E-11, stoisko KELVIN ALUKAST).

 

logo_kanthal

30 lat przedstawicielstwa firmy KANTHAL w Polsce

Podczas targów METAL 2018 w Targach Kielce swoją rocznicę świętuje szwedzki KANTHAL.

Firma KANTHAL istnieje od 1931 roku. W tym roku obchodzi 30 lat w Polsce, bowiem pierwsze oficjalne przedstawicielstwo w kraju nad Wisłą powstało w roku 1988.

Marka KANTHAL należy do Sandvik Group, grupy inżynieryjnej zajmującej się zaawansowanymi technologiami, specjalizującej się w dziedzinach takich jak ogrzewanie przemysłowe i technologia materiałów. Aktualnym dystrybutorem drutu KANTHAL w Polsce jest firma P.H. GUTEX z Warszawy, która jest niemal od początku istnienia firmy na polskim rynku (1991). GUTEX jako oficjalny dystrybutor KANTHAL w Polsce dysponuje magazynem standardowych średnic drutów i taśm, a także sprowadza na zamówienie pozostały asortyment szwedzkiej firmy. Warto wspomnieć iż w oferta sprzedaży systemów grzejnych kierowana jest do wszystkich rodzajów elektrycznych pieców przemysłowych, a sprzedaż prowadzona jest bezpośrednio przez europejskiego producenta KANTHAL.

 

opteam 30-lecie firmy OPTeam SA 

OPTeam SA istnieje od 1988 roku. Od początku działalności firma dostarcza rozwiązania dla biznesu oparte o technologie informatyczne. Obecnie w ofercie posiada oprogramowania autorskie, jak również od producentów wytwarzających specjalistyczne narzędzia dla biznesu. Wśród nich są m. in. zintegrowane systemy do zarządzania przedsiębiorstwem, w tym przystosowane do kompleksowej obsługi procesu produkcji. Nieustanna analiza rynku i ciągłe poszukiwanie nowych technologii sprawia, że rozwiązania wdrażane przez OPTeam zawsze są dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa i zgodne z wymagani obowiązującymi w danej branży.

Podczas Targów METAL 2018 zapraszamy na stoisko F-73, na którym zaprezentujemy ofertę naszej firmy.

 

air products 25 lat Jubileusz 25-lecia firmy Air Products w Polsce

Podczas targów METAL wiele firm świętuje rocznice, do jubileuszowego grona dołączyła firma Air Poroducts.

Air Products już od ćwierćwiecza dostarcza gazy przemysłowe, technologie i usługi dla wielu przedsiębiorstw z różnych gałęzi przemysłu. Nie mogło jej zabraknąć na XXI Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL w Targach Kielce, gdzie przedstawi kompleksowe rozwiązania dla metalurgii i obróbki metali

Marka Air Products zapewnia wszystkim swoim klientom pełną obsługę technologiczną – od dostaw gazów, poprzez urządzenia aż po uruchomienie i optymalizację instalacji.

Innowacyjne technologie, takie jak: palnik tlenowo-gazowy THB™, technologia chłodzenia podczas natryskiwania cieplnego oparami azotu czy inteligentna lanca azotu i metanolu – zdobyły uznanie klientów na całym świecie.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia ekspertów Air Products na stoisko F-16 podczas zbliżającej się edycji targów METAL 2019, by dowiedzieć się więcej na temat szerokiej oferty dla przemysłu odlewniczego.

 

Kelvin Alukast 25-lecie firmy Kelvin ALUKAST

Kelvin ALUKAST od 25 lat specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych technologii dla odlewnictwa ciśnieniowego metali nieżelaznych.

W ofercie firmy znajdują się, m.in. kompletne gniazda odlewnicze, systemy obróbki powierzchniowej, chemia odlewnicza oraz układy wlewowe do maszyn odlewniczych. Kelvin ALUKAST to także profesjonalne doradztwo techniczne, części zamienne do dostarczanych maszyn i urządzeń oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Firma świadczy również usługi serwisowe innych maszyn odlewniczych, prowadzi szkolenia personelu obsługującego maszyny, jak również modernizuje sterowanie maszyn odlewniczych.

Stoisko Kelvin ALUKAST będzie można odwiedzić w trakcie “Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce od 25 do 27 września, w hali E-11.

 

DES-ART altair Jubileusz DES ART – podwójne świętowanie!

15 lat rozwoju CAE oraz 10 lat współpracy z Altair Engineering.

Bieżący rok to czas, kiedy wiele firm i instytucji polskiej branży odlewniczej obchodzi swe jubileusze. Podczas Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL 2018 Targach Kielce swoją rocznicę świętuje jedna z najbardziej zaawansowanych w technologii MES (FEM) firm w Polsce, która oferuje swoje usługi w różnych branżach przemysłu – DES ART.

Rok 2018 to ważna data dla firmy DES ART z dwóch powodów. Właśnie mija dekada owocnej współpracy firmy z Altair Engineering, ale również to 15-lecie działalności spółki.

DES ART zatrudnia ponad 30 specjalistów-ekspertów z dziedziny CAD/CAE.DES ART specjalizuje się w usługach inżynierskich i pracach badawczo-rozwojowych. W obszarze zainteresowań przedsiębiorstwa znajdują się: wytrzymałość materiałów, analiza zagadnień dynamicznych, termicznych, akustycznych, zmęczeniowych, przepływu gazów i płynów, zagadnienia elektromagnetyczne i inne zjawiska fizyczne.

DES ART. Stawia duży nacisk na innowacje i prace badawczo-rozwojowe, wykonując analizy dla wyrobów prototypowych, a także współpracując z europejskimi i amerykańskimi uczelniami wyższymi, m.in. SouthWest Research Institute (Texas), Instytut National des Sciences Appliquees (Lyon), Politechniką Krakowską, Śląską, Warszawską oraz Gdańską.

Od 2003 są członkami międzynarodowej organizacji NAFEMS, zrzeszającej firmy konsultingowe zajmujące się symulacjami i obliczeniami korzystając z Metody Elementów Skończonych.