Aktualności

05.09.2017

MSPO start!

Blisko 28 tysięcy metrów powierzchni wystawienniczej, 618 wystawców z 27 krajów świata i 67 oficjalnych delegacji zagranicznych – tak wygląda MSPO 2017, największe po Paryżu i Londynie targi obronne w Europie. XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywa się od 5 do 8 września w Targach Kielce

Na zdjęciu Minister Obrony Narodowej podczas apelu klas mundurowych.
Na zdjęciu Minister Obrony Narodowej podczas apelu klas mundurowych.

Wśród 608 wystawców, którzy pokazują swoje nowości produktowe na MSPO są przedstawiciele 27 krajów, w tym między innymi: Australii, Danii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Kanady Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, czy Włoch. W ramach targów prezentuje się aż 330 polskich firm. Na stoiskach można zobaczyć aż sześć śmigłowców bojowych, w tym: po dwa od PZL Świdnik  (AW 101 i Głuszec) i US Army (Apache AH-64 i Blackhawk UH-60), a także śmigłowiec S-70i Black Hawk od PZL Mielec/Sikorsky Company i Mi-8MTV-1 od Aviation Company Ukrainian Helicopters.

Swoje nowości prezentuje też partner strategiczny imprezy, czyli Polska Grupa Zbrojeniowa. W halach C, D i na terenie zewnętrznym można zobaczyć flagowe produkty PGZ, dzięki którym polska armia staje się coraz nowocześniejsza.

Wystawa Narodowa Korei Południowej

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego są Wystawy Narodowe, które towarzyszą imprezie od 2004 roku. Podczas MSPO 2017 swój potencjał obronny zaprezentuje Korea Południowa. Do tej pory, w czasie MSPO swoje wyposażenie prezentowały: Niemcy, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja i Norwegia.

W tym roku do Targów Kielce przyjechali przedstawiciele Ministerstwa Obrony Korei Południowej oraz 20 firm z tego kraju. Udział w wydarzeniu zapowiedział Minister Obrony Korei Południowej.

Ważne konferencje na Salonie Obronnym

Seminaria, kongresy i konferencje organizowane w czasie Salonu Obronnego od lat są  doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej. W programie wydarzenia znajduje się między innymi: konferencja „Biznes z wojskiem to pewne pieniądze”, II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Contra vim non valet ius – asymetryczne zagrożenia bezpieczeństwa” oraz Debata „Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowego.

 Ważnym elementem tegorocznego Salonu będzie także kontynuacja spotkań przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego z Sekretarzami i Podsekretarzami Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Skarbu Państwa, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

(PP)


Polecane aktualności